Spotkanie online: My i pandemia. Co myślimy? Jak działamy? Społeczeństwo i COVID-19 – perspektywa psychologiczna

Zapraszamy do udziału w spotkaniu popularnonaukowym z ekspertami – psychologami społecznymi:

  • dr. Tomaszem Oleksym – kierownikiem badań dotyczących teorii spiskowych i gotowości do zaszczepienia się przeciwko COVID-19,
  • dr hab. Justyną Olko, dr. hab. Michałem Bilewiczem, prof. ucz. – kierującymi badaniami dotyczącymi skutków pandemii u mniejszości i imigrantów,
  • dr Anną Wnuk – kierującą projektem dotyczącym postaw wobec aplikacji monitorujących rozwój pandemii.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych społecznymi konsekwencjami pandemii z perspektywy psychologicznej. Po przedstawieniu wyników i wniosków z badań przez ekspertów, będzie możliwość zadawania pytań i dyskusji.
 
KIEDY: 13.04.2021
GODINA: 11:00
GDZIE: online, platforma Zoom: https://us02web.zoom.us/j/89672547256
Wstęp wolny.
 

Będzie to pierwsze z cyklu spotkań poświęconych wynikom badań grupy badawczej “Psychologiczne Aspekty Pandemii”. Pierwsze spotkanie będzie dotyczyło społecznych aspektów pandemii, drugie tematyce zdrowia psychicznego i sposobów radzenia sobie ze stresem w trakcie pandemii, a trzecie sytuacji dzieci, nastolatków i rodziców w trakcie pandemii.

O grupie badawczej

Rok temu, kiedy podano informację o pierwszym przypadku zakażenia wirusem SARS-COV-2 w Polsce, naukowcy z Wydziału Psychologii UW rozpoczęli badania dotyczące psychologicznych aspektów i konsekwencji pandemii COVID-19 w kraju i na świecie. Powstały 24 zespoły naukowe integrujące badaczy z różnych instytucji i jednostek. Dziś prezentują wyniki swoich analiz we wspólnej publikacji. „Pandemia COVID-19 w Polsce. Perspektywa psychologiczna” to 24 raporty z badań ekspertów, które dostępne są na stronie: www.covid.psych.uw.edu.pl. Zawierają informacje o celach i metodologii badań, najważniejsze wnioski, a także komentarze i zalecenia ekspertów.
 

Data publikacji: 08 kwietnia 2021